Manufaktura wianków – działania plastyczne i taneczne w zaanimowanej przestrzeni łódzkiej Manufaktury zakończone spektaklem tanecznym o tradycji Nocy Świętojańskiej i prezentacji teatru ognia.
Koncerty na SCENIE ETNO-FOLK festiwalu -zespołów tanecznych z różnych krajów świata, młodych twórców inspirujących się folkiem i folklorem różnych narodów: soliści, zespoły kameralne, orkiestry dęte i gitarowe. Scena usytuowana będzie przez 2 dni festiwalu w łódzkiej Manufakturze. Na koncert finałowy sceny etno -folk planowane jest zaproszenie folkowej gwiazdy estrady.
Folk – flash mob – zabawy taneczne zaczerpnięte z różnych kultur i tradycji folklorystycznych na świecie. Odbywać się będą na ulicy Piotrkowskiej i w jej okolicach oraz w Manufakturze, z udziałem przechodniów, prowadzone przez specjalistów – instruktorów tanecznych zespołów polskich i zagranicznych oraz ich uczestników.
Szkoła tańca i tradycji - dwawieczory taneczne dla uczestników i wolontariuszy festiwalowych. Wspólna zabawa i nauka tańca wybranego z kultury Ameryki Południowej, Azji, Afryki i Europy z udziałem tancerzy z profesjonalnych grup tanecznych. Spotkaniom towarzyszyć będą pokazy filmów promujących dany region i jego tradycje taneczne.
Koncert galowy – koncert laureatów konkursu „Złota Łódka 2018” oparty o temat związany z wybraną polską legendą ludową.